Zonguldak'ta evin balkonu çöktü

Zonguldak'ta evin balkonu çöktü
Zonguldak'ta evin balkonu çöktü
- Ereğli ilçesinde apartman dairesinin balkonunda meydana gelen çökme sonucu, molozlar caddeye düştü - Çökme sırasında yoldan kimsenin geçmemesi büyük bir faciayı önledi

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde apartman dairesinin balkonunun çökmesi sonucu, molozlar yola düştü.

Erdemir Caddesi üzerinde 5 katlı apartmanın 3. Katında oturan Cemal Yalçın'a ait dairenin balkon kısmında çökme meydana geldi.

Çöken balkonun molozları yola döküldü. O sırada caddede kimsenin olmaması, büyük bir faciayı önledi.

Olay yerine Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne ait kurtarma ekipleri sevk edilirken, yol güzergahı yaya ve trafik akışına kapatıldı.

Kurtarma ekipleri itfaiye aracına çıkarak balkonun tehlike arz eden bölümlerini kırarak, olası bir tehlikeyi önledi. Bazı apartman sakinlerinin evlerini boşalttığı görüldü.

Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, gazetecilere yaptığı açıklamada, balkon kısmının alt bölümünde yaşanan çökme nedeni ile moloz yığınlarının yaya trafiğinin yoğun olarak yaşandığı alana düştüğünü belirterek, "Olay yerine geldik. Can ve mal kaybı yok ama balkon ömrünü yitirdiğinden dolayı çökme yaşandı. Tehlike arz etmesin diye kalan bölümünü de aşağıya indirdik. Hiç kimsenin o anda geçmemesi de büyük bir şans. Çünkü güzergah oldukça hareketli bir nokta" diye konuştu.

Ulaşım, yaklaşık 1 saat boyunca tek şeritten kontrollü olarak sağlandı.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Ulaşım

  ,

  şans