Zonguldak'ta GSM hattı dolandırıcılığı iddiası

Zonguldak'ta GSM hattı dolandırıcılığı iddiası
Zonguldak'ta GSM hattı dolandırıcılığı iddiası
- Kozlu ilçesinde yaşayan emekli işçi, haberi olmadan kimlik bilgileri kullanılarak iki GSM hattı ve cep telefonu alındığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde yaşayan  Türkiye Taşkömürü Kurumundan (TTK) emekli Hasan Cansever,  haberi olmadan kimlik bilgileri kullanılarak iki GSM hattı ve cep telefonu alındığı iddiasıyla savcılığa  suç duyurusunda bulundu.

62 yaşındaki Cansever, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisini İstanbul 'dan arayan tanımadığı kişinin, üzerine GSM hattı ve cep telefonu alındığını söylediğini anlattı.

Bunun üzerine İlçe Emniyet Müdürlüğüne gittiğini belirten Cansever, şöyle konuştu:

"Adıma da kredi çekilmiş olabileceği ihtimalini düşünerek bankaya gittim. Hesabımda değişiklik olmadığını gördüm. Tekrar telefon geldiğinde, 'ismine kargo geliyor, imzan lazım' denildi. İstanbul'dan Murat adında kişi, 'üzerinize iki hat alındı, bilginiz olsun' dedi. Aynı zamanda mahallenin muhtarını da aramışlar. Üzerime hat alınacağını ona da söylemişler. Bunun üzerine GSM operatörünün bayisine gittim, üzerime iki telefon ve iki hat alındığı söylendi. Daha sonra bu hatları iptal ettirdim. Kapattığıma dair belgelerimi de aldım. Savılığa suç duyurusunda bulundum." 

"Haberim ve imzam olmadan adıma nasıl telefon ve hat veriliyor, anlamış değilim" diyen Cansever, "Herhangi bir yerde kimliğimi de kaybetmedim. Kimliğimi kaybetsem iptal etmesini de bilirim. İstanbul'a hayatımda iki defa gittim. İkisi de 10-15 yıl önceydi. Her telefon çalışında rahatsızlık duyuyorum. İlk defa başıma böyle bir şey geliyor. Üzerime telefon ve hat alındığımı öğrendikten sonra da bir daha beni aramadılar. Hukuk mücadelemi sürdüreceğim" ifadesini kullandı.