Zonguldak'ta hasta yararına kermes

Zonguldak'ta hasta yararına kermes
Zonguldak'ta hasta yararına kermes
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta, Arteriovenöz Malformasyon (AVM) teşhisi konulan Pınar Yılmaz'ın ameliyatı için gerekli olan paranın toplanabilmesi...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta, Arteriovenöz Malformasyon (AVM) teşhisi konulan Pınar Yılmaz'ın ameliyatı için gerekli olan paranın toplanabilmesi amacıyla kermes düzenlendi.

Zonguldak Emekçi Kadınlar Derneği üyeleri tarafından bir kafede düzenlenen kermesin geliri, geçen mayıs ayında çalıştığı mağazada ensesinde hissettiği şiddetli ağrıyla bayılan ve sevk edildiği Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde AVM teşhisi konulan Yılmaz'ın ameliyatı için kullanılacak.

Dernek Başkan Yardımcısı Nazire Usta, gazetecilere yaptığı açıklamada, ameliyat için ihtiyaç olan 18 bin liranın toplanabilmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

Kermes için bir haftadır hazırlık yaptıklarını belirten Usta, "Umut ediyoruz ki bugün hedefimize ulaşacağız. Ameliyat için gerekli olan miktara ulaşıp Pınar Yılmaz'ın sağlığına kavuşmasını istiyoruz. Bu amaç için yardımlarını bizlerden esirgemeyen tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Hacettepe

  ,

  Bugün

  ,

  başkan