Zonguldak'ta kan destek eğitimi

Zonguldak'ta kan destek eğitimi
Zonguldak'ta kan destek eğitimi
ZONGULDAK (AA) - Kamu ve özel hastanelerin kan transfüzyonları merkezlerinde çalışan personel ve sorumlu hekimlere yönelik eğitim düzenlendiği...

ZONGULDAK (AA) - Kamu ve özel hastanelerin kan transfüzyonları merkezlerinde çalışan personel ve sorumlu hekimlere yönelik  eğitim düzenlendiği bildirildi.

İl Sağlık Müdürü Bilal Cin, yaptığı yazılı açıklamada, eğitimin  Türkiye 'de "Kan Teorik Sisteminin Güçlendirilmesi" Projesi kapsamında gerçekleştirildiğini belirtti. 

Eğitimlerin Özel Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Aydın Şanlıoğlu ve hemşire Nurgül Koçal tarafından verildiğini ifade eden Cin, şunları kaydetti:

"Sağlık Bakanlığımız emirleri ve talimatları doğrultusunda 'Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı Teknik Destek' Projesi kapsamında ilimizde kamu ve özel hastanelerimizde kan transfüzyon merkezlerinde çalışan yetkili personel ve hekimlere 3 gün boyunca müdürlüğümüz eğitimcileri tarafından eğitim verilmiştir. Eğitim sonunda proje kapsamında karşılıklı fikir alış verişleri ve ortak noktalar rapor halinde bakanlığımıza bildirilecektir."