Zonguldak'ta maden ocağındaki göçük

Zonguldak'ta maden ocağındaki göçük
Zonguldak'ta maden ocağındaki göçük
- Yaşamını yitiren madencinin cenazesi toprağa verildi

ZONGULDAK (AA) - Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesine bağlı maden ocağındaki göçükte hayatını kaybeden 36 yaşındaki Erkan Seyhan'ın cenazesi, Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde defnedildi. 

Ereğli Devlet Hastanesi morgundan yakınları ve maden işçileri tarafından alınan iki çocuk babası Seyhan'ın cenazesi, Aydınyayla köyü Karadoruk Mahallesi'ndeki babaevinin önüne getirildi.

Madenci için burada Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi ve helallik alındı.

Seyhan'ın Türk bayrağına sarılı tabutu, daha sonra yakınları ve mesai arkadaşları tarafından köy mezarlığına kadar taşındı.

Burada düzenlenen cenaze törenine, madencinin ailesi ve yakınları, AK  Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, TTK Genel Müdürü Burhan İnan, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, bazı belediye başkanları ve siyasi parti yöneticileri ile madenciler katıldı.

Seyhan'ın cenazesi, kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesindeki TTK Armutçuk Müessesesi kömür ocağının eksi 450 kodunda dün akşam meydana gelen göçükte kalan Erkan Seyhan (36) yaşamını yitirmiş, Sezai Çoban yaralanmıştı. Seyhan'ın işe 2009'da, 35 bin 291 kişinin katıldığı zorlu mülakatı kazanmasının ardından kura sonucu girdiği öğrenilmişti.