Zonguldak'ta polis merkezi amirliği açılışı

Zonguldak'ta polis merkezi amirliği açılışı
Zonguldak'ta polis merkezi amirliği açılışı
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak Karaelmas Polis Merkezi Amirliği düzenlenen törenle açıldı.Kentte hizmet veren Çarşı ve Soğuksu polis merkezlerinin...

ZONGULDAK (AA) ? Zonguldak Karaelmas Polis Merkezi Amirliği düzenlenen törenle açıldı.

Kentte hizmet veren Çarşı ve Soğuksu polis merkezlerinin İçişleri Bakanlığı'nın onayıyla birleştirilerek tek merkezli Karaelmas Polis Merkezi Amirliği'ne dönüştürülmesi ve ek hizmet binalarının açılışı dolayısıyla tören düzenlendi

Vali Ali Kaban, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha güçlü bir birim oluşturmak için planladıkları projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Tek bir merkezden daha güçlü hizmet verecek sistemin açılışını yaptıklarını belirten Kaban, "Burası böyle kalmayacak. Daha da mükemmel bir hale dönecek. Bu bir başlangıç. Bir şehidimiz var. Hepimizin başı sağ olsun. Bu tür haberler hepimizi üzüyor" diye konuştu.

Daha sonra Vali Kaban, Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz,  AK Parti Milletvekili Hüseyin Özbakır ve İl Emniyet Müdürü Osman Ak, polis merkezi amirliğinin açılışını yaptı.

Açılışta kurbanın kesilmesinin ardından Vali Kaban ve beraberindekilerle polis merkezi amirliğinde incelemelerde bulundu.