Zonguldak'ta telefonla dolandırıcılık iddiası

Zonguldak'ta telefonla dolandırıcılık iddiası
Zonguldak'ta telefonla dolandırıcılık iddiası
- Alaplı ilçesinde, kendisini yeminli mali müşavir olarak tanıtan zanlıya "sigorta bedeli" olarak para göndermek isteyen kişi, PTT görevlilerinin dikkati sayesinde dolandırılmaktan kurtuldu

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, kendisini yeminli mali müşavir olarak tanıtan zanlıya " sigorta bedeli" olarak para göndermek isteyen kişi, dolandırılmaktan son anda kurtuldu.

Alınan bilgiye göre, Tahir Sevim'i (55) cep telefonunda arayan ve kendisini yeminli mali müşavir olarak tanıtan şüpheli, geçen yıl özel sigorta yaptırmayı telefonda sesli onayla kabul ettiğini, borçlu olduğunu ve hakkında yasal işlem başlatacağını söyledi. Şüpheli, Sevim'den verdiği hesap numarasına para yatırmasını istedi.

Bunun üzerine, Tahir Sevim, para yatırmak üzere PTT şubesine gitti. Görevli memur , şüphelenerek hesabı kontrol etti ve Sevim'in dolandırılmak istendiğini anladı. Tahir Sevim, görevlinin uyarısıyla para yatırmaktan son anda vazgeçti.

Sevim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını belirterek, "Telefondaki kişi kendini mali müşavir olarak tanıttı. Dolandırıldığımı anlayınca çok şaşırdım. PTT görevlisi beni uyarmasa hesaba parayı yatıracaktım. Görevliye teşekkür ediyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Memur

  ,

  Para

  ,

  sigorta