Zonguldak'taki cinayet

Zonguldak'taki cinayet
Zonguldak'taki cinayet
- Bir süredir ayrı yaşadığı eşiyle barışmak için kayınpederinin evine gelen kişi tarafından öldürülen kadının cenazesi toprağa verildi - Selma İnam'ın ablası Selda Altunkaya: - "En ağır cezayı çekmesini istiyorum. Ömür boyu ceza alsın istiyorum"

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta, barışmak için kayınpederinin evine gelen eşi tarafından öldürülen Selma İnam'ın cenazesi toprağa verildi.

Merkeze bağlı Karaman beldesindeki babaevinde eşi Özden İnam tarafından bıçaklanmasının ardından kaldırıldığı Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayan Selma İnam'ın (27) cenazesi, yakınları tarafından teslim alınarak evine götürüldü.

Burada Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi ve helallik alındı.

İnam'ın cenazesi, daha sonra Karaman Merkez Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Cenaze törenine, İnam'ın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Karaman Belde Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı ile vatandaşlar katıldı.

Selma İnam'ın ablası Selda Altunkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, eniştesinin çocuklarını getirdiğini söylediğini belirterek, "Çocuğunu bize getirdi ve bıraktı. Kardeşime, 'Arabada çantalar var gel al' dedi" ifadesini kullandı.

Yaklaşık 2-3 dakika sonra kız kardeşinin çığlıklarını duyduğunu anlatan Altunkaya, şöyle konuştu:

"Koşarak kız kardeşime baktım. Yerde kanlar içerisinde yatıyordu. Doğramış bütün her yerlerini. Kız kardeşimi almaya çalışınca bana da saldırdı. Üstüme geldi bıçakla, 'Seni öldüreceğim' dedi. Ben de korkumdan çekildim. Arabaya doğru gittiğini zannederek ben de o sırada kız kardeşimi almaya çalıştım. Bir daha yanıma geldi, ben de kendimi yere doğru attım. O sırada kız kardeşimi bıçaklıyordu. O şokla ne kadar vurduğunu hatırlamıyorum. Sonra kız kardeşimi alarak eve götürmeye çalıştım. Benim çocuğum vardı. Ben yalvardım, 'Çocuğuma dokunma' diye. Sonra baktı ve yanı başında kendi çocuğu vardı ve arabaya bindi gitti."

- "Yuvası dağılmasın diye geri gönderdiler"

Özden İnam'ın, kız kardeşini sürekli dövdüğünü öne süren Altunkaya, "Kardeşim tartışmalar nedeniyle birkaç kez buraya geldi. Yuvası dağılmasın diye geri gönderdiler. Çocukları için. İki tane yeğenim var. Onlar ne olacak şimdi? Bıçağı yanında getirmiş. Evde kimse olmayacağını planlamış. En ağır cezayı çekmesini istiyorum. Benim gözümün önünde kardeşimi doğradı. Bileklerini ve ellerini koparmış. Ömür boyu ceza alsın istiyorum. Zindanlarda çürüsün" diye konuştu.