Zonguldak'taki sağanak

Zonguldak'taki sağanak
Zonguldak'taki sağanak
ZONGULDAK (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Ereğli ilçesinde sağanak nedeniyle meydana gelen su baskınından...

ZONGULDAK (AA) -  Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Ereğli ilçesinde sağanak nedeniyle meydana gelen su baskınından zarar gören esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

CHP Ereğli İlçe Başkanı Hayrettin Kartal ve partililerle Kepez, Kavaklık, Kışla mahalleleri ile ilçe merkezinde incelemelerde bulunan Demirtaş, mağdur vatandaşların sorunlarının çözümü için her türlü desteği vereceklerini belirtti.

Selden etkilenen vatandaşlara, "geçmiş olsun" dileklerini ileten Demirtaş, şunları söyledi:

"Kabasakal Deresi'nin taşması sonucu bölgedeki vatandaşlarımız büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kaldı. Olayda can kaybının yaşanmaması sevindirici. Yine Kışla Sanayi Sitesi ile ilçe merkezindeki esnafımız ciddi maddi zarara uğradı. Esnaf ve vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi yönünde her türlü desteği vermeye hazırız. Devlet Su İşleri'nin biran önce Kabasakal Deresi'nin ıslah çalışmalarına başlamasını da önemle bekliyoruz."

Öte yandan heyelan nedeniyle kapanan Ereğli-Kandilli karayolunda, Ereğli Belediyesi ve İl Özel İdaresi'ne ait iş makineleri çalışmalarını sürdürüyor.