Zonguldak'taki Vergi Haftası kutlamaları

Zonguldak'taki Vergi Haftası kutlamaları
Zonguldak'taki Vergi Haftası kutlamaları
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta, Vergi Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Zonguldak Vergi Dairesi Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada,...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ta, Vergi Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanacak. 

Zonguldak Vergi Dairesi Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl  23 Şubat-1 Mart tarihlerinde "Vergi Haftası"nın kutlandığı belirtildi.

Bu yıl düzenlenen etkinliklerin çocuklara ve gençlere yönelik olduğu anlatılan açıklamada, şunlara kaydedildi:

"Bu kapsamda il genelinde toplam 79 ortaokulunda yaklaşık 2 bin 500 öğrenciyle vergi konusunda bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantıları yapılacak. Ayrıca 6 okuldan 180 öğrenci de vergi dairelerimizi ziyaret edecektir. Bu toplantı ve ziyaretler esnasında öğrencilerimize küçük hediyeler de verilecektir. Diğer taraftan, mükellef temsilcisi konumundaki kurum ve kuruluşlara yapacağımız ziyaretlerde, verginin ülke ekonomisindeki önemi ve vergi ödemenin en önemli vatandaşlık ödevi olduğu vurgulanacaktır. Vergi ödevlerini düzenli olarak yerine getiren mükelleflerimiz tespit edilerek bizzat yerlerinde ziyaret edilecek. Geçen yıl en çok gelir ve kurumlar vergisi ödeyen mükelleflerimize törenle plaket takdim edilecek."


  ETİKETLER:

  ZONGULDAK

  ,

  Vergi

  ,

  Öğrenci

  ,

  ülke

  ,

  ,

  kurum