Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Mezun olduğu ilkokulda oyunu kullanan Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: - "Demokrasimiz için iyi bir gün. Etrafımızda bir sürü devlet bu imkandan mahrum"

ADANA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adana'da mezun olduğu Lütfiye Kısacık İlkokulunda, 25. dönem milletvekili genel seçimi için oyunu kullandı.

Bakan Çelik, merkez Seyhan ilçesindeki ilkokula gelerek, 1085 numaralı sandıkta görev yapanlarla tokalaştıktan sonra oyunu kullandı.

Okul bahçesinde gazetecilere açıklama yapan Çelik, bir seçime daha kavuştukları için Allah'a şükrettiğini söyledi.

Çelik, bugünün millet için bir demokrasi bayramı olduğunu belirterek, " Siyasi partilerin her biri olabildiğince özgür biçimde görüşlerini milletimize arz etti. Hepimiz tek tek vatandaşlarımıza ulaşmaya çalıştık. Her konudaki görüşlerimizi kendilerine iletmeye çalıştık. Artık karar vatandaşımızın. Karar sahibi de makam sahibi de yetki sahibi de milletimizdir. İnşallah bugün demokrasimiz, ülkemiz, memleketimizin daha güzel olması için iyi bir tablo çıkacağına inanıyorum" ifadesini kullandı.

Sandıklara hep beraber sahip çıkılmasını isteyen Çelik, şunları kaydetti:

"Vatandaşımızın her bir oyunun karşılık bulmasını sağlamaya çalışacağız. Bu çerçevede sandıktan çıkan irade, ülkemizin nasıl ve kimler tarafından yönetileceğine karar verecek. Demokrasimiz için iyi bir gün. Etrafımızda bir sürü devlet bu imkandan mahrum. Biz ise seçim yapabiliyoruz, seçimleri sağlıklı biçimde gerçekleştirebiliyoruz. Milli iradenin ortaya çıkmasına vesile olacak bir imkana hep beraber kavuşuyoruz. O sebeple bugün 'milli irade bayramı' hepimiz için. Bayramımız kutlu olsun."