Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Yurt genelinde milletvekilliği genel seçimleri yapılırken, Kumluca'da Eski Cami Mahallesi'nde vatandaşlar muhtarlık seçimi için de oy kullandı

ANTALYA (AA) - Kumluca ilçesinde vatandaşlar, hem genel seçimler hem de muhtarlık seçimi için sandığa gitti.

Kumluca'da 2014 yılı yerel seçimlerinde dördüncü kez Eski Cami Mahalle Muhtarlığına seçilen Hüseyin Songur, şubat ayında hayatını kaybetti.

Vatandaşlar, genel seçimlerin yanı sıra muhtarlık seçimi için de oy kullandı. Muhtarlık seçiminde Hüseyin Songur'un oğlu İbrahim Songur ile Yaşar Arıçetin yarıştı.

Babasının yarım bıraktığı muhtarlık görevini devam ettirmek istediğini ifade eden İbrahim Songur, vatandaşların tercih etmesi halinde muhtarlık görevini en iyi şekilde yürüteceğini söyledi.

Diğer aday Yaşar Arıçetin ise kendisinin daha önceki seçimde de aday olduğunu ve seçimi kaybettiğini, yapılan seçimde yeniden aday olarak mahallesine en iyi hizmeti vermek istediğini belirtti.

85 yaşında yürüme güçlüğü çeken Memnune Örtülü, oğlu ve sandık görevlilerinin yardımıyla oy kullanmaya geldi. Gözünün iyi görmediğini ifade eden Örtülü'ye, sandık başkanı tarafından oy pusulası ve nasıl oy kullanacağı anlatıldı.

Oy kullanmak isteyen ancak rahatsızlıkları nedeniyle yürüyemeyen bazı vatandaşlar da oy kullanmaya tekerlekli sandalyeyle geldi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Aday

  ,

  Cami

  ,

  oy

  ,

  yaşar