Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Antalya'nın merkez ilçelerinde belediye başkanları oylarını kullandı

ANTALYA (AA) - Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç , milletvekilliği genel seçimi için sandığa gitti.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, milletvekilliği genel seçimi için oyunu eşi Ümran Uysal ile Kocademir Ortaokulu 1320 no'lu sandıkta kullandı.

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Uysal, "Seçimimiz gayet sakin geçiyor. Demokratik olgunluk içinde, insanlarımız oylarını kullanıyor. Vatandaşlarımızın tavrı üst düzey siyasetçilere örnek olacak şekilde sürüyor. Seçim sonuçlarının ülkemize sevgi, barış, kardeşlik getirmesini diliyorum" dedi. 

- Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hüseyin Avni Çöllü Ortaokulunda kullandı. Tütüncü, Hüseyin Avni Çöllü Ortaokuluna eşi Ayşe Tütüncü ve kızı Zeynep Hatice ile geldi.

Tütüncü, oyunu kullanacağı sınıfa doğru giderken vatandaşlarla tokalaşıp sohbet etti. Sandık görevlilerine başarılar dileyen Tütüncü, oy kullanma kabinine kızı Zeynep Hatice ile gitti. Daha sonra Tütüncü 1411 no'lu sandıkta oyunu kullandı ve oy pusulasının olduğu zarfı sandığa kızıyla attı.

Burada açıklama yapan Tütüncü, "7 Haziran seçiminin ülkemize, milletimize ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Yeni Türkiye ideali  yolunda, 7 Haziran akşamı kazanan Türkiye ve milletimiz olacak" diye konuştu.

- Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç oyunu Mustafa-Ayten Aydın Lisesi 1024 no'lu sandıkta kullandı. Genç, oyunu kullanmadan önce bazı okullardaki sandık görevlilerini ziyaret edip hayırlı olsun temennisinde bulundu.