Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya oyunu kullandı

ANTALYA (AA) - AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve  MHP  İl Başkanı Ali Adnan Kaya milletvekilliği genel seçimi için sandığa gitti.

Rıza Sümer oyunu Muratpaşa ilçesinde bulunan Hacı-Dudu Mehmet Gebizli İmam Hatip Lisesi 1253 no'lu sandıkta kullandı. 

Oyunu kullandıktan sonra sınıfları gezerek sandık görevlileri ve siyasi partilerin temsilcilerine başarı dileyen Sümer, sandıklara sahip çıkılması uyarısında bulundu. Seçim kampanyası boyunca her partinin ve her adayın kendini seçmene tanıtmak için büyük bir çaba sarf ettiğini ifade eden Sümer, şöyle konuştu:

"Herkes elinden gelen çabayı gösterdi. Güzel bir seçim çalışması süreci yaşadık. Şimdi söz sırası halkımızda. Herkes kendi hür iradesiyle oyunu kullanarak seçimini yapacak. Kullanılan oylar ülkemizin geleceğini şekillendirmek ve istikrarını sürdürebilmesi açısından büyük önem taşıyor. Seçimlerin tekrardan hayırlı olmasını diliyorum."

- MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya

MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya oyunu Doğa Kolejinde eşi Fatma Kaya ile 2005 no'lu sandıkta kullandı.

Burada açıklama yapan Kaya, "7 Haziran seçiminin ülkemize, milletimize ve şehrimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Türk milleti için bir dönüm noktası olan bu seçimlerin milletimiz için hayırlı sonuçlar vereceğine inanıyorum" dedi.