Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı ve Döşemealtı belediye başkanları oylarını kullandı

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç oylarını kullandı.

Eşi Ebru Türel ile Döşemealtı Yeşilbayır İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ne gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, oyunu 1006 numaralı sandıkta kullandı. Başkan Türel, kendi sandığında oy kullanan ilk kişi oldu.

Seçimlerin bir demokrasi bayramı olduğunu ifade eden Türel, "İnşallah hayırlı uğurlu olur. Seçimler bir demokrasi bayramı. Öncelikli olarak bu demokrasi bayramının huzur ve barış içerisinde tamamlanması en büyük dileğimiz" dedi.

Eşi Ümran Uysal ve kızı Eylül Uysal'la Vali Hüsnü Tuğlu İlköğretim Okulu'na gelen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da 1126 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Başkan Uysal, "Seçim ülkemizin geleceği için çok önemli. Bugün Muratpaşamızda yaşayan komşularımız sorumluluklarının farkındalar ve katılım oldukça yüksek. Seçim sonuçlarının ülkemize, Antalyamıza ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eşi Ayşe Tütüncü ile Avni Çöllü İlköğretim Okulunda oyunu kullandı.

1418 numaralı sandıkta oyunu kullanan Tütüncü, seçimin ülke için en hayırlı şekilde sonuçlanmasını temenni etti. Başkan Tütüncü, "Arzu ederim ki katılım çok fazla olur. Vatandaşlarımız demokratik haklarını kullanırlar ve ülkenin geleceğini yönlendirecek siyasi iktidarı tercih etmede hevesli davranırlar. Çünkü bundan önceki seçimlerde nispeten de seçimlere katılımın az olduğunu biliyoruz ve görüyoruz" dedi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, oyunu Ayten Aydın Anadolu Lisesi 1024 numaralı sandıkta kullandı. Seçimlerin Türkiye için hayırlı olmasını dileyen Genç, "Döşemealtı ilçemizde bağını, bahçesini bırakıp sandık başına koşan hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise oyunu Bedriye Bileydi İlkokulu'nda 1136 numaralı sandıkta kullandı. Başkan Böcek, "İnşallah ülkemiz için hayırlı bir netice olur. Sandıktan çıkan sonuç sadece ülkemizi değil, tüm dünya ülkelerini yakından ilgilendiriyor. Yaklaşık bir ay süredir partiler seçim vaatlerini anlattılar. Bugün artık söz milletimizde" dedi.