Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
- Bilecik'in Osmaneli, Gölpazarı ve Pazaryeri ilçelerinde öğrenciler karnelerini aldı

BİLECİK (AA) - Osmaneli, Gölpazarı ve Pazaryeri ilçelerinde öğrenciler karnelerini alarak yaz tatiline başladı.

Osmaneli'nde, Kaymakam Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Münür Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci ile Osmaneli İlkokulunda karne dağıtım törenine katıldı.

Şahin, törende yaptığı konuşmada, öğrencilerin tatilde eksikliklerini değerlendirmeleri 2015-2016 eğitim ve öğretim yılına iyi hazırlanmaları açısından önemli fırsat olduğunu belirterek, "Bol bol kitap okuyarak, tatilin keyfini çıkarmalıdırlar. Her öğrenci bizim için değerlidir. Çünkü her öğrenci öğrenir ve öğretilir. Hiçbir aile çocuğunu başarısızlığı yüzünden yargılamasın. Her öğrencinin belirli bir yeteneği ve kapasitesi vardır. İnsan ne kadar iyi hazırlanırsa, gelecek nesillere daha iyi örnek olur. Hiçbir zaman baş koyduğunuz yoldan ve hedeften çıkmayın" ifadesinde bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci ve Okul Müdürü Necip Akkanat'ın konuşmasının ardından Kaymakam Çakıcı ve beraberindekiler, öğrencilerin karnelerini verdi.

- Gölpazarı

Gölpazarı Eğitim Müdürü Turgut Akagündüz, Cengiz Topel İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım töreninde, tatilin öğrencilerin dinlenmeleri, kendilerine zaman ayırmaları, daha fazla kitap okumaları, sevdikleriyle birlikte zaman geçirmeleri için önemli bir fırsat olacağını söyledi.

Okul döneminde gösterdikleri gayretlerden dolayı öğrencileri kutlayan Akagündüz, öğrencilere hitaben, "Karnenizdeki sonuç ne olursa olsun, kendinize güven duyarak daima başarabileceğinize dair umudunuzu hiç yitirmeyin. 3 aylık uzun bir tatile gireceksiniz. Sadece televizyon ve bilgisayar karşısında zaman geçirerek kendinizi dinlendirmiş olmazsınız. Ailenize, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza ve kendinize zaman ayırarak tatili daha faydalı geçirebilirsiniz" diye konuştu.

Okul Müdürü Hakan Özkan da geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve atalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireylerin geleceğinin de sahipleri olacağını belirtti.

Okul birincisi Eda Nur Yalçın'ın yaş kütüğüne plaketini çakması ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Akagündüz'ün plaket vermesi ile karnelerin dağıtımıyla tören sona erdi.

- Pazaryeri

Pazaryeri  Atatürk Ortaokulunda düzenlenen törene, Kaymakam Vekili Kadir Apaydın, Garnizon Komutan Vekili Aydın Göker, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Akpınar, daire ve okul müdürleri ile veliler katıldı.

Apaydın, öğrencilerin tatilde bol bol kitap okumalarını istedi.

Öğrencilerin hazırladığı folklor ve semazen gösterilerinin ardından okullara verdiği katkı nedeniyle Kaymakam Vekili Apaydın'a tüm okullar adına İlçe Milli Eğitim Müdürü Akpınar tarafından kitap, etkinlik ve turnuvalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri ve karneleri verildi.