Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz: - "İnşallah herkesin kendi hür iradesi sandığa yansır. Oradan çıkan sonuçların başımızın üzerinde yeri var. Biz ona saygı duyarız. Milletin iradesine kimse ne ipotek koyabilir ne de baskı yapabilir"

BİTLİS (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, "İnşallah herkesin kendi hür iradesi sandığa yansır. Oradan çıkan sonuçların başımızın üzerinde yeri var. Biz ona saygı duyarız. Milletin iradesine kimse ne ipotek koyabilir ne de baskı yapabilir" dedi.

Demiröz, Şemsi Bitlis İlköğretim Okulundaki 1069 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Demiröz, oy kullanma işleminin ardından yaptığı açıklamada, vatandaşlık görevini yerine getirdiğini söyledi.

Seçimin hayırlara vesile olmasını dileyen Demiröz, şöyle konuştu:

"Seçimin ülkemize, milletimize, tüm dünyaya ve İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Seçim sakin geçiyor. Vatandaşlar milli iradenin, sandığın gücünü ve önemini anlamış. Bu beni çok memnun etti. İnşallah herkesin kendi hür iradesi sandığa yansır. Oradan çıkan sonuçların başımızın üzerinde yeri var. Biz ona saygı duyarız. Milletin iradesine kimse ne ipotek koyabilir ne de baskı yapabilir. Ayrıca Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) ve bütün güvenlik güçlerine teşekkür ediyorum. Güzel tedbirler alınmış ve herkes özgürce oyunu kullanıyor. Katılım daha yarı olmamış. Ama öğleden sonra daha fazla olacağına inanıyorum. Katılımın yüzde 75 ile 80 civarında olacağına inanıyorum."

İl genelinde şimdiye kadar fertlere dayalı ufak tefek sorunların olduğunu ancak büyük bir sıkıntı yaşanmadığını ifade eden Demiröz, köyleri de takip ettiklerini dile getirdi.

Demiröz, "Bütün sandıkları gezmeye çalışıyoruz. Gezerken sadece kendi seçmenimiz değil, bütün seçmenlerin kendi iradeleriyle rahat bir şekilde oy kullanmaları için çaba sarf ediyoruz. Görev alanlara teşekkür ediyorum. 1 Kasım demokrasi bayramı olacak. İnşallah bunu yarın ilan edeceğiz" dedi.