Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, oyunu Çekirge 1. Murat İlkokulunda kullandı

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, oyunu Çekirge 1. Murat İlkokulunda kullandı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, eşi Hüsniye ve oğlu Ömer Altepe ile okula gelen Altepe, oy verme işlemini 1042 numaralı sandıkta gerçekleştirdi.

 

Altepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, genel seçimin hayırlı olmasını diledi.

Seçimin huzurlu bir ortamda geçtiğini belirten Altepe, "Bugün güzel bir gün. Hepimiz için hayırlı olsun. 1 Kasım, Türkiye ve demokrasi için önemli bir gün. Biz de bir vatandaş olarak demokratik parlamenter sistemde görevimizi yerine getirdik ve oyumuzu kullandık. İnşallah ülkemiz için de milletimiz için de hayırlı olur. Özellikle huzur içinde, güzel bir ortamda seçime gitmek en büyük temennimizdi ve bu da gerçekleşti, mutluyuz. İnşallah bu seçim de ülkemiz için yeni fırsatlar doğurur" değerlendirmesinde bulundu.

Altepe, 7 Haziran'dan yaklaşık 5 ay sonra yeniden sandık başına gidildiğini hatırlattı.

 

O seçimde net bir sonuç çıkmadığını ifade eden Altepe, şunları kaydetti:

"İnşallah bugün bu sandıktan güzel sonuçlar çıkar. Türkiye'ye güçlü bir hükümetin işbaşı yapmasını ve yeni başlayacak 4 yılın dolu dolu geçeceği bir hizmet döneminin olmasını temenni ediyoruz. İstiyoruz k, Türkiye'de istikrar devam etsin, Türkiye büyüsün, gelişsin. Türkiye'nin dünyanın gelişmiş 10 ülkesi arasına bir an önce girmesini istiyoruz. Bu seçimler de buna vesile olsun."