Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
EDİRNE (AA) - Edirne'de milletvekili adayları, 25. dönem milletvekili seçimleri için oyunu kullandı.AK Parti Edirne Milletvekili adayı Şemsettin...

EDİRNE (AA) - Edirne'de milletvekili adayları, 25. dönem milletvekili seçimleri için oyunu kullandı.

AK Parti Edirne Milletvekili adayı Şemsettin Emir, oyunu kullanmak için Yüksel Yeşil İlkokulu'na geldi.

Oyunu 1125 numaralı sandıkta kullanan Emir, okulun bahçesinde gazetecilerin sorusunu üzerine yaptığı açıklamada, Türkiye 'deki seçim ortamının son bir iki gün içesinde yapılan provokasyonların dışında iyi geçtiğini söyledi. 

Seçimlerde bir sıkıntı yaşanmamasının Türkiye'deki demokrasinin bir çıta daha yükselmesi anlamına geldiğini belirten Emir, şunları kaydetti:

"Fevkalade bir seçim çalışması yürüttük. Edirne'de ise şöyle ifade edebiliriz. İnsanların farklı fikirleri vardır ve bu farklı fikirler yüzünden birbirinin gözünü çıkarması anlamına gelmez. Ben seçim çalışmalarında genç kardeşlerime, 'Bu afişleri asıyoruz, bu bayrakları asıyoruz. Her partinin bayrağı kendine göre kutsaldır. Ama hepimizin bir kutsalı var.

Ay yıldızlı bayrağımız hepimizin kutsalıdır. Onu yere düşürmeye kimsenin cesareti yetmez. Ancak hangi partinin bayrağı yere düşerse düşsün kaldırın hiç fark etmez' dedim. Kesinlikle bu tür meseleler kavga meselesi haline gelmesin. Bu seçimler bir demokrasi şöleni gibi olsun."

Emir, seçimlerin herkese hayırlı olmasını diledi.

 

-Gaytancıoğlu Havsa'da kullandı

 

CHP Milletvekili adayı Okan Gaytancıoğlu da, oyunu Havsa ilçesinde kullandı.

Gaytancıoğlu, oyunu kullanmak için Havsa Halk Eğitim Merkezi'ne geldi. 1012 numaralı sandıkta oyunu kullanan Gaytancıoğlu, gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, seçmenleri oyunu mutlaka kullanması gerektiğini söyledi. Gaytancıoğlu, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

Gaytancıoğlu, oyunu kullandığı bölgedeki sandık görevlilerini de ziyaret etti.

 

- MHP Edirne birinci sıra milletvekili adayı Şimşek

 

MHP Edirne Milletvekili adayı Gürsel Şimşek, oyunu Yüksel Yeşil İlkokulu'nda kullandı.

Oyunu 1221 numaralı sandıkta kullanan Şimşek, gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, seçimlerin Edirne ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi.

Uzun ve yorucu bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirten Şimşek, "Haziran seçimleri memleketimiz için farklı bir iktidarın kapısını aralayacak. Ben böyle olacağına inanıyorum. 6 aydır sürdürdüğümüz çalışmaların sonucunu inşallah bu akşam alacağız" dedi.