Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
-CHP Edirne Milletvekili Bircan: -"Ülkenin barışı ve refahı için bizler sandıktan çıkarsak öncelikle Edirne'yi temsil edeceğiz daha sonra da Türkiye için çalışacağız"

EDİRNE (AA) - CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, "Ülkenin barışı ve refahı için bizler sandıktan çıkarsak öncelikle Edirne'yi temsil edeceğiz daha sonra da Türkiye için çalışacağız" dedi.

Bircan, Vali Fahri Yücel İlköğretim Okulu'ndaki 1227 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Oy kullanma işleminden sonra gazetecilere açıklama yapan Bircan, seçimlerin Edirne ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi.

Türkiye'nin barışa ve huzura ihtiyacının olduğunu ifade eden Bircan, şunları söyledi:

"Hep sandık diyoruz. Demokrasiye inanıyorsak, sandıktan çıkacak olan milli iradedir halkı temsil edecek, buna saygı duymalıyız. İnşallah geçen dönemdeki gibi olmaz. Ben sandıktan daha farklı bir tablo çıkacağına inanıyorum. Ülkenin barışı ve refahı için bizler sandıktan çıkarsak öncelikle Edirne'yi temsil edeceğiz daha sonra da Türkiye için çalışacağız. Ben bugün çok farklı şeyler olacağına inanıyorum. Yani en azından bir diktatörlüğün tekrar yaşamayacağı, diktatörlük özentilerinin biteceğine inanıyorum. Bu ülke hakikaten her şeye layık, insanlarımız her şeye layık. Maalesef bugüne kadar farklı şeyler oldu. Ülkemizde seçimlerin ardından barış, refah ve huzurun gelmesini diliyorum."