Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Eski İçişleri Bakanı Ala, Erzurum'da oyunu kullandı - Ala: "Devletimiz her türlü tedbiri almış durumda. Şu anda huzur ve güven içerisinde herkes oyunu gidip kullanabilir" - "Güvenlik ve huzur içinde memlekete olan sözünü sandıkta söyleme zamanıdır"

ERZURUM (AA) - Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, devletin her türlü tedbiri aldığını, herkesin huzur ve güven içerisinde oyunu kullanabileceğini belirterek, " Güvenlik ve huzur içinde memlekete olan sözünü sandıkta söyleme zamanıdır" dedi.

Oyunu kullanmak üzere Erzurum'un Aziziye ilçesinde  Fatih  İlkokulu'na gelen Ala, kendisini karşılayanlarla tokalaştı.

Okulun ikinci katına çıkarak, görevlileri selamlayan Ala, 1043 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Ala, gazetecilere yaptığı açıklamada, huzurlu bir seçim geçirdiklerini ve Türkiye 'nin demokrasi tarihine yakışır bir süreç işlediğini söyledi.

Memlekete, millete hayırlı olmasını temenni eden Ala, "İnşallah memleketimiz, milletimiz için en hayırlı sonucu elde ederiz. Milletimizin iradesi, arzuları sandığa güvenlik, huzur içerisinde yansır. Onlar da Türkiye'nin yönetimine kendi arzu ettikleri istikamette katkıda bulunurlar. Ben de en önemli vatandaşlık görevi olan sandığa gitme, oy verme ve ülkemizin yönetimine ilişkin söz söyleme fırsatını ve görevini yerine getirdim" diye konuştu.

Bütün vatandaşların huzur ve güven içerisinde, memleket için demokrasi için sandığa gidip, kendi iradelerini ortaya koymalarını temenni eden Ala, şunları kaydetti:

"Güvenlik ve huzur içinde memlekete olan sözünü sandıkta söyleme zamanıdır. Bütün vatandaşlarımız güvenlik ve huzur içerisinde yerine getireceği gibi ben de bu görevi yerine getirmenin huzuru içerisindeyim. Memleketimize, milletimize hayırlı uğurlu olsun, bütün vatandaşlarımızın iradelerini de selamlıyorum. Sandıkta bu iradelerini ortaya koyma noktasında daha içtenlikli, coşkulu ve ertelemeden sandığa gitmelerini memleketin geleceği için kendi iradelerinin, memleketin yönetimine yansıması için ehemmiyetli buluyorum."

Bir gazetecinin, Erzurum'un güney ilçelerinde seçimin nasıl geçtiği yönündeki soru üzerine Ala, "Devletimiz, İçişleri Bakanlığımız, vilayetimiz her türlü tedbiri, güvenlik önlemini almış durumda. Şu anda huzur ve güven içerisinde herkes oyunu gidip kullanabilir" ifadesini kullandı.

Ala, bahçedeki çocukları sevip, vatandaşlarla sohbet etti.