Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel: - "Çıkacak neticenin herkes tarafından kabul edilmesini, herkesin çıkacak sonuca saygı göstermesini, en kısa sürede bir hükümet kurulup TBMM'nin de bir an önce çalışmasını arzu ediyoruz"

ESKİŞEHİR (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Milletvekili Genel Seçimi'nden çıkacak neticenin herkes tarafından kabul edilmesini, saygı gösterilmesini ve en kısa sürede bir hükümet kurulup TBMM'nin çalışmasını arzu ettiklerini söyledi.

Akarbaşı Mahallesi'ndeki Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ndeki 1026 numaralı sandıkta oy kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Demirel, seçimlerin Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi.

Herkesi oy kullanmaya davet eden Demirel, "Oy kullanma yeterliliğine sahip herkes oyunu kullansın. Oyunu kullanırken zarf ve pusulada mühür olup olmadığına dikkat etsin. Bugün sabah itibariyle takip edebildiğim kadarıyla yüksek bir katılım var. İnşallah oy verme yeterliliğine sahip herkes sandığa gider" dedi.

Demirel, milli iradenin tecellisi için seçime katılımın yüksek olması gerektiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızdan saat 17.00'den sonra sandıklarda verdikleri oyun takibini de yapmalarını istiyoruz. Çünkü bazı yerlerde bazı sıkıntılar yaşıyoruz. O yüzden vatandaşlarımız da bize böyle bir katkı sağlarsa seviniriz. Çıkacak neticenin herkes tarafından kabul edilmesini, herkesin çıkacak sonuca saygı göstermesini, en kısa sürede bir hükümet kurulup TBMM'nin de bir an önce çalışmasını arzu ediyoruz. Çünkü Türkiye'nin birikmiş çok fazla sorunu var. En büyük sorunumuz hukuksuzluk. Önce hukuku tecelli ettirmemiz lazım. Bunun için de işleyen bir hükümete ihtiyacımız var. Partim, teşkilatım, şahsım adına başta Eskişehirliler sonra tüm Türk milletine hayırlı olmasını diliyorum."