Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
- 2014-2015 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Aydın, Manisa ve Denizli'de öğrenciler karnelerini aldı

AYDIN (AA) - Eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Aydın, Manisa ve Denizli'de öğrenciler karnelerini aldı.

Aydın'da 176 bin 470 öğrenci karnesini aldı.  

Ekrem Çiftçi İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine, Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Efeler Kaymakamı İzzettin Sevgili, Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, öğrenci ve veliler katıldı. 

Vali Ayyıldız, yaptığı konuşmada, öğrencilere başarı dileyerek tatili iyi değerlendirmelerini istedi. 

Öğrencilerin başarısında veli, öğretmen ve okul idarecilerinin önemli payı olduğuna işaret eden Ayyıldız, "Rabbim öğrencilerimize güçlük, zorluk göstermesin. Onlar güldükçe bizim de yüzümüz gülüyor. Tüm öğrencilerin alınlarından öpüyor, başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu. 

Törende, "Serebral Palsi" hastası olan 4. sınıf öğrencisi Buse Turan'a, Vali Ayyıldız tarafından akülü araba hediye edildi. 

- Annenin fedakarlığı

İncirliova'da 9 yaşındaki zihinsel engelli çocuğu Davut Esat Berber'i 3 yıldır eğitim gördüğü Hürriyet İlkokulu'na götürüp getiren, okuldaki ihtiyaçlarını gideren anne Nejla Berber, karne heyecanına ortak oldu. 

Çocuğuyla birlikte kimi zaman sırada oturup derslerine yardımcı olduğunu, onu teneffüslerde yalnız bırakmadığını belirten Berber, eşinin vefatının ardından çocuğuna hem anne hem de baba olmaya gayret ettiğini belirtti.

- Manisa'da 248 bin 207 öğrenci karne aldı

Manisa'da 2014-2015 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle 248 bin 207 öğrenci karne heyecanı yaşadı. 

Yunusemre ilçesinde, Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu ve Yunusemre Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen karne dağıtım töreninde Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş ile ilçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül öğrencilere karnelerini dağıttı.

Dernekbaş, "Karnelerde çalışmalarınıza not verildi" ifadesini kullanarak, öğrencilerin yaz tatilinde sportif ve kültürel faaliyetlerde yer almalarını, boş zamanlarında da kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.  

- Denizli'de 181 bin 918 öğrenci karne aldı

Denizli'de ise 2014-2015 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından 181 bin 918 öğrenci karne aldı.

Hacı Ahmet Paralı İlkokulu'nda düzenlenen törene Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okul yöneticileri, öğrenci ve veliler katıldı. 

Kocatepe, 748 okulda öğrencilerin karne heyecanı yaşadığını ifade ederek, zorlu geçen eğitim-öğretim yılından sonra öğrencilere yaz tatilinde kitap okumalarını ve boş zamanlarını iyi değerlendirmelerini söyledi.

Kocatepe, "Bazılarınızın notları düşük olabilir. Bu tatil sürecinin, eksik yönlerinizin değerlendirmesini yapmak için çok önemli bir fırsat olduğunu unutmayınız. Yaz tatilini verimli ve güzel geçirmek için kendinize ailenizle beraber mutlaka bir tatil programı hazırlamanız gerekir. Bu programda dinlenmeye, eğlenmeye ağırlık verildiği gibi zayıf derslerin telafisi ya da kendinizi eksik bulduğunuz konuların tekrarı için de zaman ayırmalısınız" diye konuştu.

Karne dağıtım törenine katılan öğrenci velileri ise çocuklarının karne heyecanına ortak oldu.