Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, oyunu İzmir'in Urla ilçesinde kullandı - Yıldırım: -"Türkiye'nin birliği, beraberliği, kardeşliği her şeyin önünde gelir. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın"

İZMİR (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, oyunu İzmir'in Urla ilçesinde kullandı.

İçmeler Mahallesi'ndeki Anadolu İmam Hatip Lisesine oyunu kullanmak üzere gelen Yıldırım, burada kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra okulda kurulan "1056" numaralı sandıkta oyunu kullanan Yıldırım, zarfı sandığa atarken "hayırlı uğurlu olsun" temennisinde bulundu.

Okuldaki diğer sandıkları da gezen Yıldırım, sandık kurulu görevlilerine "başarı" diledi.

-"Birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yaptı

Gazetecilere açıklama yapan Yıldırım, seçimlere ilişkin izlenimlerini sandıklar açıldıktan sonra aktarabileceğini ifade etti.

Vatandaşların "güzelce" oyunu kullandığını, sükunetin hakim olduğunu belirten Yıldırım, "Vatandaş görevini yapıyor ve 25. dönemde kendilerini temsil edecek vekillerini bugün kullandıkları oylarla seçmiş olacaklar. Seçimlerin, başta güzel İzmirimiz olmak üzere ülkemize, milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Türkiye 'nin birliği, beraberliği, kardeşliği her şeyin önünde gelir. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Yaramazlara fırsat vermesin" diye konuştu.

Oy kullandığı Urla Anadolu İmam Hatip Lisesinde incelemelerde de bulunan Yıldırım, kendisine aktarılan bina yetersizliği ve okulun 2. katının inşaatı için imar izni verilmemesi konusunu not aldı.

Mahalle muhtarı Durali Kılıç da otoban kenarında uygun bir hazine arazisi bulunduğunu, buraya cami yapılmasını istediklerini söyledi. Bunun üzerine İzmir Valisi Mustafa Toprak'ı arayan Yıldırım, mahalle muhtarının talebini iletti.  

Yıldırım, daha sonra okuldan ayrıldı.