Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- MHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu ve MHP Grup Başkanvekili Vural oy kullandı - Tanrıkulu: -"Vatandaşlarımız her yerde bizlere büyük ilgi gösterdi. Bu ilginin sandığa yansıyacağını düşünüyorum" - Vural: -"Seçimlerimizin kalitesi en önemlisi sandığa giden seçmen iradesinin hür ve bağımsız bir şekilde hareket etmesini temin etmektir"

İZMİR (AA) -  MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu ve MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, İzmir'de oy kullandı.

Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulunda "1053" numaralı sandıkta oyunu kullanan Tanrıkulu, seçimlerin Türkiye 'ye hayırlı olmasını diledi.

Ülkenin geleceği açısından çok önemli bir seçimi yaşadıklarını ve vatandaşların bugün sandık başında en doğru kararı vereceğine inandığını belirten Tanrıkulu "Biz, İzmir'de yoğun ve ilgiyle karşılanan bir seçim çalışması yaptık. Vatandaşlarımız her yerde bizlere büyük ilgi gösterdi. Bu ilginin sandığa yansıyacağını düşünüyorum. Bu seçim, parlamenter sistemin devamı ya da tek adamlı otoriter bir sistemin tercihi olacak. Bu nedenle de vatandaşlarımızın sağduyu ile oyunu kullanacağından hiç şüphem yok" dedi.

- MHP Grup Başkanvekili Vural

MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural da oyunu Buca ilçesi Şirinyer Anadolu Lisesinde kullandı. Vural, burada bir süre oy kullanmaya gelen vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra sandığa giden Vural, "Hayırlı olsun" temennisiyle oyunu kullandı.

Okul çıkışında gazetecilere açıklama yapan Vural, oy vermenin bir vatandaşlık görevi olduğunu vurguladı. 

"Türkiye'nin millet iradesine ihtiyacı var" diyen Vural, şöyle devam etti:

 "Seçimlerimizin kalitesi en önemlisi sandığa giden seçmen iradesinin hür ve bağımsız bir şekilde hareket etmesini temin etmektir. Maalesef bu yönüyle bakıldığında devleti yöneten gücün, bu imkanı acımazsızca bir parti lehine kullanmak istemesi en önemli sorun alanlarından biri olarak gözüküyor. Özellikle maalesef medyanın vatandaşın bilgi edinme özgürlüğünü kullanması bakımından manipülasyon ve algı operasyonları içerisinde olası bir siyasi partinin pazarlama aracı haline dönüşmesi, devletin kurumu olan televizyonların hak, adalet nispetlerine uymaması gerçekten bütün bunlar hep sandığa giden seçmen iradesini etkilemeye yöneliktir."

Demokrasinin kalitesinin daha da güçlendirilmesi gerektiğini savunan Vural, vatandaştan isteklerinin hayırlı olanı seçmeleri olduğunu ifade etti.