Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
İZMİR (AA) - CHP İzmir milletvekili adayları 25. dönem milletvekili seçimleri için oy kullandı.CHP İzmir Milletvekili ve 2. bölge milletvekili adayı...

İZMİR (AA) - CHP İzmir milletvekili adayları 25. dönem milletvekili seçimleri için oy kullandı.

CHP İzmir Milletvekili ve 2. bölge milletvekili adayı Mustafa Balbay , oyunu Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi 1160 numaralı sandıkta kullandı. Daha sonra açıklama yapan Balbay, "seçimlerin barış, huzur ve kardeşlik getirmesini, güzel bir dört yılın habercisi olmasını diliyorum" dedi.

CHP İzmir milletvekili ve 1. bölge milletvekili adayı Tuncay Özkan, oyunu Alsancak semtindeki Saint Joseph Lisesi 1018 nolu sandıkta kullandı. "Yurttaşlık görevimizi yerine getirdik, oyumuzu kullandık" diyen Özkan, "Lütfen bu tarihi sorumluluktan kaçmayın. Bu vicdanları kanatacak sorumluluktur" diye konuştu.

CHP İzmir 2. bölge milletvekili adayı Kamil Okyay Sındır da oyunu Bornova ilçesinde Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi'nde kullandı. Oy kullanmaya eşi Rana Sındır'la birlikte gelen Sındır, "7 Haziran genel seçimlerinin ulusumuz ve Türkiyemiz için hayırlı olsun" temennisinde bulundu.

Oy kullanmanın önemli bir vatandaşlık görevi olduğuna dikkati çeken Sındır, halkın vereceği karara saygı duyacaklarını vurguladı.

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray ise Mehmet Seyfi Eratalay Lisesi'nde oyunu kullandı. Çıray, Genel Seçimlerin millet için hayırlı olmasını diledi.