Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Kırşehir Valisi Şentürk: "Seçimler özgür bir ortamda, bütün partilerin müşahitleri, sandık başkanlarının huzurunda yapılıyor. Seçim sonuçları tutanaklara bağlandıktan sonra, bunların da seçim kurullarına ulaştırılması için tedbirlerimizi aldık"

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, "Seçimler özgür bir ortamda, bütün partilerin müşahitleri, sandık başkanlarının huzurunda yapılıyor. Seçim sonuçları tutanaklara bağlandıktan sonra, bunların da seçim kurullarına ulaştırılması için tedbirlerimizi aldık" dedi.

Kervansaray Mahallesi Sebahat-Osman Yalçınkaya Ortaokulundaki 1110 no'lu sandıkta oyunu kullanan Vali Şentürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm Türkiye 'de olduğu gibi Kırşehir'de de milletvekili genel seçimleri için oy kullanıldığını ifade ederek, gerekli her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

 Kırşehirlilerin demokrasiye ve özgürlüklere inanmış, siyasi haklarını özgürce ve medeni bir tarzda kullanabilen bir halk olduğunu belirten Şentürk, şöyle konuştu:

"Seçimler özgür bir ortamda, bütün partilerin müşahitleri, sandık başkanlarının huzurunda yapılıyor. Seçim sonuçları tutanaklara bağlandıktan sonra, bunların da seçim kurullarına ulaştırılması için tedbirlerimizi aldık. Kişisel olarak ilimizdeki seçimden hiç bir endişem ve sıkıntım yoktur. Bazı itirazlar olursa onlar da yasaların verdiği haklardır. Onlar da olabilir. Tahmin ediyorum ki, gece saat 12.00'den evvel ilimize ilişkin itirazlar hariç sonuçlar ortaya çıkacaktır. Milletimiz, memleketimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Öte yandan, MHP Kırşehir milletvekili adayı Yıldırım Türk de aynı okula gelerek eşi ve çocuklarıyla oyunu kullandı.