Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Kırşehir Valisi Şentürk: "İlimiz genelinde hem jandarma hem de polis bölgesinde huzur ve güvenlik içerisinde seçimleri geçiriyoruz"

KIRŞEHİR (AA) - Kırşehir Valisi Necati Şentürk, il genelin huzur ve güven içerisinde bir seçime gidildiğini söyledi.

Sebahat-Osman Yalçınkaya Ortaokulu'nda oyunu kullanan Vali Şentürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırşehir genelinde 160 bin 459 seçmenin 656 sandıkta oy kullanacağını ifade etti.

Seçimlerin büyük bir siyasi olgunluk içinde geçtiğini vurgulayan Şentürk, seçimin güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi için polis ve jandarma ekiplerinin Valiliğin koordinasyonunda gerekli tedbirleri aldığını dile getirdi.

Milletvekili Genel Seçimleri'nin hayırlı olmasını dileyen Şentürk, şunları kaydetti:

"İlimiz genelinde hem jandarma hem de polis bölgesinde huzur ve güvenlik içerisinde seçimleri geçiriyoruz. İnsanlarımız hür bir şekilde demokratik haklarını yerine getirecekler. Merkez ve ilçelerimizde güvenlik içerisinde seçim atmosferinin devam etmesi için 733 polis görevlendirdik. İl merkezinde 40 okul ve 2 cezaevi olmak üzere toplam 42 merkezde 252 sandıkta oy kullanılıyor. Şehir merkezinde 645 polis görev yapıyor. Jandarma bölgesinde kullanılacak oy sayısı 39 bin 599'dur. İl merkezinde toplam 252 sandıkta toplam 88 bin 900 vatandaşımız oy kullanacak. Seçim sonuçlarını da güvenli bir şekilde seçim kurullarına ulaştıracağız. Seçimlerden hangi sonuç çıkarsa çıksın bütün arzumuz kardeşliğe zarar gelmemesidir."