Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, okullarda eğitim gören 95 bin 550 öğrenci karne heyecanı yaşadı.Vali Vekili Yüksel Kara, Şeker İlkokulu'na düzenlenen...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da, okullarda eğitim gören 95 bin 550  öğrenci  karne heyecanı yaşadı.

Vali Vekili Yüksel Kara, Şeker İlkokulu'na düzenlenen törende yaptığı konuşmada, okulların akademik anlamda bilgi edinilen yerler olmasının yanında çocukların ruhsal, fiziksel ve sosyal gelişimler gibi birçok kazanımları elde etikleri kurumlar olduğunu belirtti.

Karnelerin öğrenim görülen derslere ilişkin sayısal veriler olarak değerlendirilmemesi gerektiğine dikkati çeken Kara, şöyle konuştu:

"Karne notları sorumluluk sahibi olma, çaba gösterme, saygılı ve kabul edilen davranışları gösterme, güvenirlik ve dürüstlük, sosyal ve sportif faaliyetlere ve okul derslerine katılma, iletişim becerileriyle beraber proje , performans, ödev ve sözlü bileşenleriyle birlikte değerler eğitimini kapsayan bir bütün olarak görülmelidir. Bütün bunları bir kenara bırakıp sadece karne notlarını esas almak doğru bir yöntem değildir."

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen de her bitişin yeni bir başlangıç olduğunu hatırlatarak, her bitişle birlikte yeniden doğmanın ve yeni şeyler söylemenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Tören, okul öğrencilerinin tekvando ve halk oyunları gösterilerini sunmasının ardından protokol mensuplarının öğrencilere karne dağıtmasıyla sona erdi.