Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ: - "7 Haziran'da yüzde 84 oy kullanılmıştı. Tahmin ediyorum ki bu seçimde yüzde 90'ın üzerine çıkacağız. Akşama sürprizi bekleyin, güzel şeyler olacak"

MANİSA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "7 Haziran'da yüzde 84 oy kullanılmıştı. Tahmin ediyorum ki bu seçimde yüzde 90'ın üzerine çıkacağız" dedi.

Özdağ, Şehzadeler ilçesi Ali Rıza Çevik İlkokulu 1191 Numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Oy kullandıktan sonra okuldaki sandıkları gezerek görevlilerden bilgi alan Özdağ, yaptığı açıklamada, halkın demokrasiyi içselleştirdiğini belirtti.

Türkiye'nin demokrasiyi sevdiğini, yoğun bir katılım beklediklerini ifade eden Özdağ, "7 Haziran'da yüzde 84 oy kullanılmıştı. Tahmin ediyorum ki bu seçimde yüzde 90'ın üzerine çıkacağız. Türkiye demokrasiyi seviyor. Türk milleti Cumhuriyeti seviyor. Millet iradesine inanıyor ve 1 Kasım akşamı da millet iradesi telli edecek" dedi.

Özdağ,  sandıktan çıkan sonuca herkesin saygı göstermesi gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Bir hükümet kurulacak, millet de herkes de bu iradeye saygı duyacak. Biz de saygı duyuyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki gerçek demokrasilerde bütün senaryoları halk yazar, bütün rolleri halk dağıtır. Hiçbir medya patronu hiçbir sermayedar, hiçbir cuntacı rol dağıtamaz. Buna millet karar verecek. Demokrasiye karşı ve millet iradesine karşı yenilgilerinden mütevellit, milletin dokusunu anlamadan, milletin değerlerine saygı duymadan koşanlar maalesef 10 seçimdir mağlup oluyorlar. Biz bugün 11. seçimi de kazanacağız. Millet iradesi yine siyasi istikrar diyecek. Siyasi istikrar ekonomik istikrarı getirecek. Ekonomik istikrar da dış dünya da itibarımızı arttıracak." 

- "Akşam sürpriz bekleyin, güzel şeyler olacak"

Sandıkların açılmasının ardından AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun balkon konuşmasında "Bize 30 milyon kişi oy verdi ama biz 80 milyonun iktidarı olacağız" şeklinde bir açıklama yapacağını savunan Özdağ, "Anketler yanılmıyor. Saat 17.00'den sonra açıklayabilirim. Elimizde çok ciddi veriler var. Türkiye'de bu anketler yanılmıyor. Akşam bir sürpriz bekleyin ve güzel şeyler olacak Türkiye'de. Millet iradesini herkesin içselleştirmesi gerekiyor. Özellikle muhalefet partisi liderlerine sesleniyorum, özellikle Türkiye'yi karıştırmak isteyen illegal örgütlere söylüyorum. Devletimiz güçlü. Milletimiz iradesinin üzerinde bir ipotek  istemiyor, vesayet istemiyor. 'Ben kendi kararımı kendim veririm. Sen benim adıma çalışma. Sen benim adıma konuşma. Konuşursam kendi adıma kendim konuşurum' diyor. Biz, akşam balkon konuşması yapacağız. Türkiye'nin iktidar olması noktasında yeni bir sayfa açacağız. Türkiye'yi büyük ölçekli devlet yapacağız" ifadelerini kullandı.