Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- CHP Grup Başkanvekili Özel: - "Diğer seçimlerde alıştığımız bir bayram havası, seçim havası yoktu"

MANİSA (AA) - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, önceki seçimlerde yaşanan bayram havasının bu seçimde hissedilmediğini savundu.

Özel, eşi Didem Özel ile birlikte Manisa Anadolu Lisesi'nde 1226 nolu sandıkta oyunu kullandı.

Oy kullanma sonrasında gazetecilere açıklamada bulunan Özel, vatandaşlık görevini yaptığını, ülke için hayırlı olması dileğinde bulundu.

Vatandaşların birbiri ardına gerçekleşen seçimlerden memnun olmadığını ileri süren Özel, "Neredeyse son 1,5 yılda 4 kez sandığa gitmenin verdiği bir yorgunluk var. Kendi verdiği talimata rağmen siyasilerin buna direnmesi sonucu 'gidin bu kararı bir kez daha düşünün, bir pazar günü daha oy kullanın' denmesinden fevkalade rahatsızlar. O yüzden de Türkiye üzerinde tüm siyasilerin birleştiği bir şey var bu seçimde, diğer seçimlerde alıştığımız bir bayram havası yoktu, seçim havası yoktu" diye konuştu.

Seçimlere katılımın yoğun olduğunu söyleyen Özel, bunun vatandaşın tepkisi olarak görülmesi gerektiğini dile getirdi.

Bu akşam sandıktan halkın iktidarının çıkmasını, halkın gönlüne göre bir hükumetin çıkmasını arzu ettiklerini bildiren Özel, tek başına iktidar olmayı umduklarını, bu olmaması durumunda da partisinin yapıcı tavırla yoluna devam edeceğini aktardı.