Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde oy verme işlemi sorunsuz devam ediyor - Diyarbakır'da oy kullanmak isteyen bir seçmenin sandık başına el arabasıyla taşınması ve Mardin'deki bazı seçmenlerin yöresel kıyafetleriyle oy kullanmaya gitmesi renkli görüntüler oluşturdu - Şırnak'ın Silopi ilçesinde dün doğum yapan bir kadın hastaneden taburcu edildikten hemen sonra bebeğiyle sandık başına gidip oyunu kullandı

DİYARBAKIR  (AA) - Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde oy verme işlemleri sorunsuz bir şekilde sürüyor.

Diyarbakır'da oy kullanmak isteyen bir seçmenin sandık başına el arabasıyla taşınması ve Mardin'deki bazı seçmenlerin yöresel kıyafetleriyle oy kullanmaya gitmesi renkli görüntüler oluşturdu, Şırnak'ın Silopi ilçesinde de dün doğum yapan bir kadın hastaneden taburcu edildikten hemen sonra bebeğiyle sandık başına gidip oyunu kullandı.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde yaşayan yüzde 90 bedensel engelli, 45 yaşındaki Mehmet Fidan, oy kullanacağı 700. Yıl Ortaokulu'na yakınlarının yardımıyla el arabasında getirildi.

Sandığın bulunduğu okulun 3'üncü katına çevredeki vatandaşların yardımıyla taşınan Fidan, burada oyunu kullandı.

- Kolundaki serumla oy kullandı 

Kolunda serum takılı 91 yaşındaki böbrek hastası Hulkiye Sütşurup da yakınlarının yardımı ve tekerlekli sandalyeyle oy kullanacağı merkez Yenişehir ilçesindeki Ali Gaffar Okkan Anadolu Lisesi'ne getirildi.

Okulun zemin katındaki sandıkta oyunu kullanan Sütşurup, seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Sütşurup'un oğlu Ali Atilla Sütşurup ise böbrek rahatsızlığı bulunan annesini vatandaşlık görevini yerine getirmesi için sandık başına getirdiklerini söyledi.

Seçimin hayırlı olmasına dileyen Sütşurup, "Oy verme işleminin ardından annemi hastaneye yatıracağız" dedi.

- Dün dünyaya gelen bebeğiyle sandık başına gitti

Şırnak'ın Silopi ilçesinde dün doğum yapan 38 yaşındaki Sine Tayboğa, hastaneden taburcu edildikten sonra kucağında bebeğiyle oyunu kullanacağı Cumhuriyet İlköğretim Okulu'na geldi.

Oyunu kullanan Tayboğa, hastaneden yeni çıktığını, eve gitmeden önce oyunu kullanmak istediğini söyledi.

Lavin ismini verdikleri bebeğiyle sandık başına geldiğini ifade eden Tayboğa, seçimlerin herkese hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Bölgede engelli seçmenlerin de yoğun katılım gösterdiği seçimde Silopi ilçesindeki bedensel engelli 18 yaşındaki Hilal Azma ailesinin yardımıyla geldiği Cumhuriyet İlkokulunda ilk kez oy kullandı.

Azma, çok heyecanlı olduğunu dile getirerek, hayırlı bir seçim olmasını temenni etti.

- Yöresel kıyafetlerle oy kullananlar renkli görüntüler oluşturdu

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bazı vatandaşların yöresel kıyafetlerle sandıkta oy kullanması renkli görüntüler oluşturdu.

İlçenin Suriye sınırına yakın Kumlu Mahallesi ve Akyazı köyünde üzerlerine beyaz fistan giyinen başlarına puşi takan vatandaşlar, oy kullanmak için sandık başına gitti.

Vatandaşlardan Şerif Koçhan, bu seçimin barışa vesile olmasını arzu ettiklerini dile getirdi.

75 yaşındaki Emin Sezgin de oy kullanmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek, seçimin vatana ve millete hayırlı olmasını temenni etti.

İbrahim Koçhan ise seçimlerin ülkeye barış ve huzur getirmesini istedi.