Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
MERSİN (AA) - Partilerin Mersin milletvekili adayları ve il başkanları çeşitli okullarda oylarını kullandı. AK Parti Mersin Milletvekili adayı...

MERSİN (AA) - Partilerin Mersin milletvekili adayları ve il başkanları çeşitli okullarda oylarını kullandı. 

AK Parti Mersin Milletvekili adayı Mustafa Gültak, oyunu Şevket Pozcu Anadolu Lisesi'ndeki 1308 Nolu sandıkta kullandı.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Gültak, tüm çalışmalarını yaptıklarını bundan sonra sözün millette olduğunu söyledi.

AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar da oyunu aynı okulda kullandı. Taşpınar, oyunu kullandıktan sonra sandık görevlileri ve vatandaşlarla tokalaşarak, seçimlerin hayırlı olmasını diledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk - 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin milletvekili adayı Oktay Öztürk, oyunu Yenişehir İlkokulu 1149 Nolu sandıkta kullandı.

Oy verme işleminin ardından sandık görevlilerine başarı dileyen Öztürk, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, sonuçların hayır olmasını diledi.

Bu seçimin öneminin hemen hemen herkesin farkında olduğunu aktaran Öztürk, şunları kaydetti:

"Her şeye rağmen inşallah milletin sağduyusu galip gelecek. Herhangi bir hadiseye meydan vermeden seçimi geçirmiş olacağız. Bütün umudumuz sandığa giden iradenin hiçbir yanlışa meydan vermeden, gölge düşürmeden sandıktan bu iradenin olduğu gibi çıkması. Seçim satına girdiğimiz andan itibaren vatandaştan aldığımız intiba buydu. Gittiğimiz her yerde sandıklara sahip çıkın diye bir serzenişle karşılaştık. İnşallah bütün bu endişeler boşa çıkar, milletin iradesi neyse sandığa yansır."

- CHP Milletvekili adayı Baysan 

CHP Mersin Milletvekili adayı Mustafa Baysan ise oyunu Akbelen Mahallesi'ndeki İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu'nda kullandı.

Baysan, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, adaylığının kesinleştiği nisan ayından bu yana yoğun bir seçim kampanyası yürüttüğünü, Mersin'in her bir köşesinde vatandaşlarla buluştuğunu söyledi.