Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
ORDU (AA) - Fatsa'da, okullarda eğitim öğretim gören 21 bin 972 öğrenci, karne alarak tatile girdi.Fatsa İlçe Milli Eğitimi Müdürü Ekrem...

ORDU (AA) - Fatsa'da, okullarda eğitim öğretim gören 21 bin 972  öğrenci , karne alarak tatile girdi.

Fatsa İlçe Milli Eğitimi Müdürü Ekrem Cinoğlu, Alirıza Demircan İlkokulu'nda düzenlenen törende, öğrencilerin, karne tatilini dinlenerek, sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak bol bol ders çalışarak ve eksik derslerine çalışarak geçirmelerini istedi.

İlçede 21 bin 972 öğrencinin karne aldığını dile getiren Cinoğlu, şunları konuştu:

"Başarılı öğrenciler mutluluklarını aileleriyle yaşarken, başarı gösteremeyenler büyük endişe ve üzüntü içindedir. Unutmamak gerekir ki başarının tek göstergesi karnedeki notlar değildir. Hiçbir öğrenci başarısız sonuçlar almak, kötü karneye sahip olmak istemez. Bizim asıl hedefimiz iyi insanlar, anne ve babalarına hayırlı evlatlar ve mutlu bireyler yetiştirmektir. Bu nedenle her durumda çocuklarımızın yanında olduğumuzu ve onların bizim için çok önemli olduğunu vurgulamamız, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması açısından oldukça önemlidir."

Konuşmaların ardından öğrencilere karneleri verildi.

Törene, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem Öztürk, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile veliler katıldı.