Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, oyunu Ordu Atatürk Anadolu Lisesinde kullandı - Kurtulmuş: "Milletimizin verdiği her karar başımızın üstündedir. Ben bu seçimlerin Türkiye'nin her yerinde bir demokrasi şöleni şeklinde geçmesini temenni ediyorum"

ORDU (AA) - Başbakan Yardımcısı ve Ordu 1. sıra milletvekili adayı Numan Kurtulmuş milletvekili genel seçimi için oyunu Ordu'da Atatürk Anadolu Lisesi'nde kullandı.

Okula saat 11.15'te gelen Kurtulmuş, nüfus cüzdanını görevlilerin kontrol etmesinin ardından 1309 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Seçimin hayırlı olması temennisinde bulunan Kurtulmuş, sandık görevlilerine de iyi çalışmalar diledi.

Daha sonra gazetecilere kısa bir değerlendirmede bulunan Kurtulmuş, "Bu seçimin bütün Türkiye için, milletimiz için iyi sonuçlar getirmesini, hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyoruz" dedi. 

Ülkenin daha ileriye gitmesi, güçlü ve daha büyük bir Türkiye olabilmesi için seçim sonuçlarının çok büyük bir şekilde Türkiye'nin önünü açmasını temenni ettiklerini vurgulayan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Bu saatten sonra artık biz susuyoruz, seçmen konuşuyor, milletimiz konuşuyor. İnşallah akşam saatinde açılacak sonuçlarla birlikte hepimiz yeni Türkiye istikametinde çok daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edecek bir sonuçla karşı karşıya kalacağız. Milletimizin verdiği her karar başımızın üstündedir. Ben bu seçimlerin Türkiye'nin her yerinde bir demokrasi şöleni şeklinde geçmesini temenni ediyorum. Olaysız bir şekilde, huzur içerisinde ve sükunet içerisinde geçmesini temenni ediyorum. Sonuçlarının da milletimize hayırlı olmasını diliyorum."

Kurtulmuş, daha sonra okuldaki diğer sandıkları ziyaret etti.