Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
- Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "Demokrasinin gereği sonuçlara herkes saygı göstermeli ve sonucu kabul etmeli"

ŞANLIURFA (AA) - Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Demokrasinin gereği sonuçlara herkes saygı göstermeli ve sonucu kabul etmeli" dedi.

Merkez Karaköprü ilçesindeki Vakıflar İlkokuluna gelen Çelik, görevliler ve vatandaşlarla selamlaştıktan sonra oyunu kullandı.

Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerin güzel bir atmosferde geçmesi gerektiğini söyledi.

Seçmenlerin sandığa ilgi gösterdiğini belirten Çelik, ülkenin bazı bölgelerinde ise tahriklerin olduğunu gördüklerini ifade etti.

Çelik, sosyal medyada bazı çağrılarının olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

"Bizim temennimiz huzur içinde bugünün tamamlanarak millet iradesinin ortaya çıkmasıdır. İnşallah bir kaç saat sonra netice ortaya çıkacaktır. Milletimizin bu konudaki kararı neyse hepimizin saygı göstermesi gerekiyor. Demokrasinin gereği sonuçlara herkes saygı göstermeli ve sonucu kabul etmeli. Mevcut sonuçlar üzerinden geleceğin Türkiye'sinin inşası konusunda herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek zorundadır."

Kentte seçimin sükunet içinde geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çelik, ufak tefek bazı bireysel tartışmaların yaşandığını kaydetti.