Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
- Siirt Milli Eğitim Müdürü Suay: - "Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı'nce Siirt'e tarihinin en yüksek rakamı olan bin 205 öğretmenin atanmasıyla ilimizin öğretmen açığını kapattık"

SİİRT (AA) - Siirt Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, "Bu yıl  Milli Eğitim Bakanlığı 'nce Siirt'e tarihinin en yüksek rakamı olan bin 205 öğretmenin atanmasıyla ilimizin öğretmen açığını kapattık" dedi.

Halide Kutlualp Ortaokulu'nda karne dağıtımı için düzenlenen törene katılan Vali Yardımcısı Gürbüz Saltaş, öğrencilere İl Halk Kütüphanesine üye olarak günde en az 2 saat kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay da, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının örgün eğitimde 97 bin, yaygın eğitimde 10 bin öğrenci ile sona erdiğini söyledi.

- "Eğitim öğretim akamete uğratılmak istendi"

Suay, eğitimi akamete uğratmak isteyenlere fırsat vermediklerine işaret ederek, "Bu yıl Milli Eğitim Bakanlığı'nce Siirt'e tarihinin en yüksek rakamı olan bin 205 öğretmenin atanmasıyla ilimizin öğretmen açığını kapattık" diye konuştu.

İlde 6-7 Ekim'de düzenlenen izinsiz gösterilerde bazı okulların yakıldığını hatırlatan Suay, "Böylece eğitim öğretim akamete uğratılmak istendi. Ancak bir haftalık toparlanma sürecinin ardından o okullarda da eğitim öğretime yeniden başlandı" dedi. Suay, 2015-2016 eğitim-öğretim yılında da eğitim seviyesini yükseltmenin gayreti içerisinde olacaklarını sözlerine ekledi.

Daha sonra Vali Yardımcısı Saltaş ve Suay öğrencilere karnelerini dağıttı.