Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
SİNOP (AA) - Sinop'ta, seçim yasakları kapsamında içkili yerler ile çay ocakları, kahvehaneler ve çay bahçelerinin oy verme saatleri boyunca kapalı...

SİNOP (AA) - Sinop'ta, seçim yasakları kapsamında içkili yerler ile çay ocakları, kahvehaneler ve çay bahçelerinin oy verme saatleri boyunca kapalı kalmasına karar verildi.

İl Seçim Kurulunca kentteki iş yerlerine gönderilen yazıda, seçim yasakları kapsamında ilgili kanun gereğince içkili yerler ile çay ocakları, kahvehaneler ve çay bahçelerinin oy verme saatleri olan 08.00-17.00 arasında kapalı kalması gerektiği belirtildi.

Yazıda, karara uymayan iş yeri sahipleri hakkında yasal işlem uygulanacağı kaydedildi.

Çay bahçesi sahibi Can Demirtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uygulamanın ilk olarak 7 Haziran seçimlerinde gerçekleştirildiğini, çay bahçelerinin seçim yasaklarına dahil edilmesine anlam veremediklerini söyledi.

Seçim öncesi konuyu Sinop Valiliğine ilettiklerini bildiren Demirtaş, "Çay bahçeleri için de uygulanan yasağın kalkması için Sayın Valimizle görüşmemize rağmen bir sonuç alamadık. İl Seçim Kurulundan gelen yazı gereği saat 17.00'ye kadar çay servisi yapamayacağız" dedi.