Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla 37 bin 650 öğrenci karne aldı.Sabahın erken...

ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla 37 bin 650 öğrenci karne aldı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren okullara koşan öğrenciler karne almak için bir birleri ile kıyasıya yarıştı. Heyecanları gözlerinden okunan minik öğrencilere ise velilere eşlik ederek ilk karne heyecanlarına ortak oldu.

Silopi'ye bağlı Ceylan köyü İlkokulunda karne törenine katılan  İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan yaptığı açıklamada,  ilçede 37 bin 650 öğrencinin karne aldığını söyledi.

Karnelerin öğrencilerin ve velilerin dönem boyunca elde ettikleri başarı ve başarısızlıklarını gösterdiğini belirten Dayanan, "Yarı yıl tatilinde tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin notlar üzerinde durmaları ve tatil boyunca ders tekrarı yapmaları çok önemli. Şimdiden öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum" dedi.

 


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Tatil

  ,

  Öğrenci

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  ders

  ,

  2015