Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
ŞIRNAK (AA) - İdil Kaymakamı Ali Karakaya, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla mesaj yayınladı.Kaymakam...

ŞIRNAK (AA) - İdil Kaymakamı Ali Karakaya, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla mesaj yayınladı.

Kaymakam Karakaya mesajında, ailelerin çocuklarının karnelerindeki düşük notlardan dolayı olumsuz tutum ve davranışlar göstermemeleri gerektiğini belirtti.

Öğrencilere kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Karakaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Çocukları üzüp, onların şevk ve azimlerini kırmayınız. Onların başarılı olması, sizin onlara göstereceğiniz sevgi ve hoşgörü ortamında sorunları paylaşıp, çözüm yolları aramanıza bağlıdır. Bu nedenle onları şefkat ve merhamet duygularınızla motive edip, bağrınıza basınız. Sevgili Öğrenciler, yarıyıl tatiline girerken, almış olduğunuz düşük ve zayıf notlarınızı düşünerek üzülmeyiniz. Zira ikinci dönemde, başarısız olduğunuz dersleri telafi edeceğiniz uzun bir süreniz var. Tatilde bolca dinlenip, boş zamanlarınızda faydalı eserler okuyarak, ders ve okul stresinden uzaklaşıp, ailelerinizle sevgi ve saygı ortamı içerisinde bulunarak hem kendinizi, hem de ailenizi mutlu edebilirsiniz."