Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Türkiye sandık başında
ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde tekerlekli sandalyesiyle oy kullanmaya gelen Hakan Bozkaya, tekerlekli sandalye ile okul içerisine...

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde tekerlekli sandalyesiyle oy kullanmaya gelen Hakan Bozkaya, tekerlekli sandalye ile okul içerisine giremeyince, arkadaşlar tarafından sandalyesiyle taşınarak oyunu kullanabildi.

Alaplı'da akülü tekerlekli sandalyeyle Atalay İmam Hatip Ortaokulu'na gelen 35 yaşındaki yürüme engelli Hakan Bozkaya, oyunu kullanacağı okulun önüne geldiğinde engelli rampası olmadığını fark etti.

Yetkililer, Bozkaya için okulun arka kapısını açtı. Okulun arka kapısından da girilememesi üzerine, arkadaşları tekerlekli sandalyesiyle Bozkaya'yı okula taşıdı. Bozkaya, daha sonra oyunu kullandı.

Arkadaşlarına teşekkür eden Bozkaya, 4 seçimdir oyunu kullanabilmek için bu zorlukları çektiğini söyledi.

Her okula mutlaka engelli rampası yapılması gerektiğini vurgulayan Bozkaya, "Her seçim zamanı aynı şey oluyor. 7 Haziran Genel Seçimlerinde de arkadaşlarımın sayesinde oy kullanabildim. Arkadaşlarım da olmasa oyumu kullanamayacaktım. İlçemizde birçok okulda engelli rampası yok. Birçok engelli arkadaşımız bu okullarda okuyor. Mutlaka her okulumuza engelli rampası yapılması lazım" diye konuştu.