Kurban Bayramı

Kurban Bayramı
Kurban Bayramı
- Bayburt Belediye Başkanı Memiş: "Milletimizi güçlü kılan büyük medeniyet geleneğimizin, köklü kültürümüzün ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu, bizim en büyük enerji kaynağımızdır"

BAYBURT (AA) - Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Memiş, mesajında, Kurban Bayramı'nın bütün insanlığa barış ve huzur getirmesi dileyerek, "Bayramlar umutları canlandıran, herkesi kaynaştıran ve bütünleştiren, toplumsal huzuru pekiştiren anlamlı günlerdir" ifadelerini kullandı.

Bayramların iyilik ve güzelliklerin filizlendiği, aynı zamanda millet olma şuuruna ermenin, ortak değerleri güçlendirmenin, aradaki bağları geliştirmenin vesilesi olduğunu vurgulayan Memiş, şöyle devam etti:

"Milletimizi güçlü kılan büyük medeniyet geleneğimizin, köklü kültürümüzün ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu, bizim en büyük enerji kaynağımızdır. Bu müstesna zaman dilimlerinden biri olan Kurban Bayramı Allah'a yaklaşmak gibi çok derin ve yüce bir anlam içerir. Allah'a yaklaşmanın insani kusur ve zaaflardan uzaklaşıp arınmayı getireceği ise çok açıktır. Özellikle günümüzde hayatın her alanında böyle bir arınma ve olgunlaşmaya ihtiyacımız olduğunu herhalde hepimiz kabul ederiz. Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın bayramlarını tebrik ediyorum. Cenab-ı Allah'tan sağlık, sıhhat, afiyet ve huzur içinde bayram geçirmelerini diliyorum."