MHP Genel Başkanı Bahçeli:

MHP Genel Başkanı Bahçeli:
MHP Genel Başkanı Bahçeli:
- "7 Haziran seçimlerine çok önem veriyoruz çünkü bu seçimler milletin geleceğini belirleyecek. Bu seçimler bir yol ayrımıdır. Bu seçimlerde tercihleriniz çok sağlam temellere dayalı olarak yapılmalıdır" - "Bu seçimlerde mutlaka sandığa gitmeliyiz. Oylarımızı, tercihlerimizi gönül rahatlığıyla kullanabilmeliyiz. Sandığa da sahip çıkabilmeliyiz"

BİLECİK (AA) -  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "7 Haziran seçimlerine çok önem veriyoruz çünkü bu seçimler milletin geleceğini belirleyecek. Bu seçimler bir yol ayrımıdır. Bu seçimlerde tercihleriniz çok sağlam temellere dayalı olarak yapılmalıdır" dedi.

Bozüyük ilçesinde partisinin teşkilat binası önünde vatandaşlara seslenen Bahçeli, 7 Haziran'da siyasi hayatın en önemli seçimlerinden birinin yapılacağını söyledi.

Seçime katılacak 20 siyasi partinin, çok sayıda adayı ile demokratik bir yarış içinde yer aldığını belirten Bahçeli, şöyle devam etti:

"Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan siyasi partiler, vatandaşların karşısına, büyük hizmetler sunabilmek için önemli program ve projelerle çıkıyor.  Milliyetçi Hareket Partisi  de demokrasinin vazgeçilmez unsuru kabul edilen siyasi partilerden biri olarak seçim faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor. 7 Haziran seçimlerine çok önem veriyoruz çünkü bu seçimler milletin geleceğini belirleyecek. Bu seçimler bir yol ayrımıdır. Bu seçimlerde tercihleriniz çok sağlam temellere dayalı olarak yapılmalıdır. Bu seçimlere gölge düşürmeden, demokrasi içinde, geniş bir hoşgörü ve diyalogla sürdürmelidir. O bakımdan Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm Türkiye'yi dolaşmak ve her ilimizi ziyaret ederek halkımızla buluşmak arzusu taşıyoruz."

Bahçeli, AK Parti'nin 13 yıllık süreçte önemli hizmetlerde bulunduğunu ifade ederek, geneli değerlendirildiğinde Türkiye'yi çok tehlikeli olaylarla karşı karşıya bıraktığını savundu.

Türkiye'nin böyle bir süreçte bölünmenin eşiğine getirildiğini ileri süren Bahçeli, şunları kaydetti:

"Türkiye bölünürse ülkede çok şeyler olur. Hangi partiden olursak olalım, hangi partiye gönül verirsek verelim, hepimiz bu milletin aziz evlatları olarak, siyasi tercihlerimizi farklı koyabiliriz veya partiler içerisinde beğenmediklerimizin yerine siyasi parti kurabiliriz ama Türkiye karmakarışık olursa, bin yıllık kardeşliğimiz tehlikeye girerse o zaman siyasi partiler de anlamını yitirir. Onun için Türkiye'nin bölünmesini engellemek hepimiz birinci görevi olmalıdır. Bölünmede bugünkü iktidar çözülüm, açılım diye ne idüğü belirsiz, vatandaşa anlatmakta zorluk çekilen konularda ısrar ederse o zaman Türkiye'de bir iç çatışma kendisini hissettirirse, fazla uzağa bakmaya gerek yok, Irak ve Suriye yanımızda, Allah muhafaza Türkiye böyle bir konuma düşmemelidir."

- "Milli irade etkin olmalı"

Ülkede gerek sosyal gerekse ekonomi alanlarında daha fazla sorunlar yaşanabileceğini dile getiren Bahçeli, "Bu tahribat, yolsuzluk olarak kendisini adlandırmıştır. Bu yolsuzluk üzerine çok ciddi gidilmelidir. Buna kumpas, montaj vesaire gibi veya bunlar hükümete karşı hazırlanan bir darbe gibi algılanarak, Türkiye'de bir paralel uydurmasıyla birtakım faaliyetlerin üstü örtülmek istenirse bu toplumsal tahribat önemli sosyal yaralar açabilir. Türkiye'de büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalınabilir" ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli , 7 Haziran'da gerçekleştirilecek milletvekili genel seçiminin önemsenmesi gerektiğine dikkati çekti.

Seçmenlere çağrıda bulunan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Bu seçimlerde mutlaka sandığa gitmeliyiz. Oylarımızı, tercihlerimizi gönül rahatlığıyla kullanabilmeliyiz. Sandığa da sahip çıkabilmeliyiz. Sandığın güvenliği açısından Türkiye'de önemli bir tartışma başlatıldı. İlk defa Almanya ve Avrupa'nın diğer ülkelerinde, orada bulunan vatandaşlarımızın, Türkiye'ye gelerek gümrük kapılarında verdiği oylar şimdi yerinde kullanılabilir hale gelmişken iki olay oradaki, yani konsoloslukların denetiminde yapılan bir oylamada hile ortaya koymuştur. Şimdi, Türkiye'de de buna benzer olaylar tartışılıyor, konuşuluyor. Seçim acaba güvenlik içerisinde yapılabilir mi, seçimlerde önemli olaylar olabilir mi; bunlar tartışılır hale geliyor. Bunlar bizi sandığa gitmemizde caydırmamalı. Şartlar ne olursa aziz vatandaşlarım, Türkiye'nin böyle geçitte mutlaka milli irade etkin olmalı, temel tercihleriyle ya iktidara devam demeli veya yıkıp atmalı. Başka bir çare kalmamıştır."