Ramazan Bayramı

Ramazan Bayramı
Ramazan Bayramı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da protokol cami avlusunda vatandaşlarla bayramlaştı.Kentin en büyük camisi olan Ulu Cami'de bayram namazını kılan Kütahya...

KÜTAHYA (AA) - Kütahya'da protokol cami avlusunda vatandaşlarla bayramlaştı.

Kentin en büyük camisi olan Ulu Cami'de bayram namazını kılan Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı ve İshak Gazel, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile diğer protokol mensupları,  namaz sonrasında cami avlusunda vatandaşlarla bayramlaştı. 

Vatandaşların bayramını tebrik eden Yılmaz, gazetecilere yatığı açıklamada, bayramların, birlik, beraberlik ve kardeşliğin ön plana çıktığı ender günlerden olduğunu söyledi.

Bu yıl bayramlaşma programını farklı bir şekilde gerçekleşirdiklerini ifade eden Yılmaz, "Bu yıl bayramımızı vatandaşlarımızla birlikte Ulu cami avlusunda kutluyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Kütahya'mız, kendisinin öz değerlerine ve manivayatına sahip çıkan bir yapıya sahip. Tüm hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyorum. Aileleri ile beraber huzur içerisinde bir bayram geçirmelerini diliyorum" diye konuştu.

Bayramlaşma sonrası, Kütahya Belediyesi tarafından vatandaşlara çay ve simit ikram edildi.

Protokol mensupları daha sonra Hava Şehitliğini ziyaret ederek şehit mezarlarına karanfil bırakarak dua etti.

Program, Huzurevi sakinleri ile Sevgi Evleri sakinlerinin ziyaret edilmesi ile sona erdi.